zajęć

na lodowisku

Kliknij, aby przeglądać.. - grafik

.

XXV Mistrzostwa Polski Oldboys – po drugim dniu - zdjęcia (aktualizacja) - [ 7 kwiecien 2017r ]

Po dwóch meczach przychodzi zrobić kolejny i to bardzo ważny krok. Wygrać kolejny mecz z Sosnowcem. Tak się stało. Drużyna z Podhala bardzo gładko pokonuje przeciwnika. Foto: Ryszard Bielak

Już w 3 minucie wpada krążek do bramki przeciwnika. Zagłębie Sosnowiec próbuje nielicznymi kontrami zdobyć kontaktowego gola, ale ogromna przewaga, przede wszystkim szybkości, zawodników z Podhala udaremnia umieszczenie krążka w bramce faworytów tego meczu.
Podhale nie zawiodło i już po trzech spotkaniach zapewnili sobie prawo gry o mistrzostwo.

Kolejny mecz z Gdańskiem miał uświadomić wszystkim kto jest najlepszy i postawić kropkę nad „i”. Nieco lekceważące podejście zawodników do spotkania, zgoła całkiem odmienna taktyka gry hokeistów z północy i fenomenalnie broniący bramkarz Stoczniowca sprawiło, że wynik tego meczu był zaskoczeniem dla wszystkich. Szybka kontra gdańszczan pozwoliła im na prowadzenie w tym meczu. Dwie minuty później Podhale wyrównuje. Zawodnicy z Gdańska przeprowadzili jeszcze dwie kontry i wynik meczu po pierwszej tercji był 3:1 dla Stoczniowca.

Druga tercja to oblężenie bramki Gdańska. Kwestią czasu miało być strzelenie kilku goli aby wynik spotkania był na korzyść Górali. Tak się jednak nie stało. Strzały z każdej pozycji, mnóstwo dobitek, sytuacji 2 na 1, nawet gra w przewadze nie przyniosła wystarczającej ilości goli by to spotkanie wygrać. O chęci wygranej i determinacji świadczy również fakt, że dwukrotnie Podhale zakłada „zamek” w strefie obronnej Stoczniowca grając w osłabieni – o jednego zawodnika mniej. Nawet ściągnięcie bramkarza w ostatniej minucie nie przyczyniło się do zmiany wyniku.

Podhale Nowy Targ – Sosnowiec 11:3 (5:0)
Bramki dla Podhala: B. Piotrowski 2, Wilczek, A. Zych, Zaręba, Jękner, Ł. Gil, Puławski, P. Zych, Malinowski, Koszarek.

Podhale Nowy Targ – Stoczniowiec Gdańsk 2:3 (1:3)
Bramki dla Podhala: Kubowicz, A. Zych.

Podhale: Rączka, Samolej – Wilczek, B. Piotrowski, M. Piotrowski, Zaręba, Malinowski – P. Zych, P. Gil, Ł. Gil, Kubowicz, Furca – Puławski, Iskrzycki, A. Zych, Tomasik, Koszarek – R. Szopiński, Trzópek, Bielak, Jękner.