na lodowisku

Kliknij, aby przeglądać.. - grafik

.

XXVI Mistrzostwa Polski Oldboys 2018 - Podhale Mistrz!! - [ 14 kwiecien 2018r ]

Przystępując do meczu finałowego drużyna miała w pamięci poprzednie mecze. Z pełnym zaangażowanym i koncentracją Górale ruszyli do ataku. Składne akcje pozwoliły wielokrotnie przebijać się do strefy obrony drużyny z Krynicy. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 3:1.

Początek drugiej tercji to spokojna, ustawiona gra Podhala. Mecz obfitował w liczne, składne akcje z obu stron. W 10 minucie Krynica strzeliła kontaktowego gola. 5 minut do końca Malinowski podwyższył wynik na 4:2. Wydawało się, że to już formalność kto będzie zwycięzcą tego meczu. Ale dwie minuty do końca nowotarżanie grają w osłabieniu a przeciwnik w 6 zawodników w polu. Kilkakrotnie wyśmienicie wybronił bramkarz G. Samolej, nawet zawodnicy Podhala zdołali wybronić i stworzyć kontrę, ale nie strzelili do pustej bramki. Na 45 sekund do końca w dalszym ciągu 6 zawodników z Krynicy atakowało bramkę górali (tylko 4 zawodników Podhala) i na 15 sekund przed końcową syrena strzelają kontaktową bramkę. Te ostatnie sekundy meczu to istna dramaturgia spotkania. Syrena, koniec i po zaciętym meczu MISTRZ POLSKI.

Drużyna z Podhala wywalczyła kolejny 11 tytuł Mistrza Polski i jako jedyna po raz piąty z rzędu.

Podhale Nowy Targ – KTH Krynica 4:3 (3:1, 1:2)

Bramki dla Podhala:  3 - Malinowski, M. Piotrowski.